DOLLE Lisbon 12 Tread Loft Stairs Including Handrail - DOLLE-1059412
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Next Working Day Delivery (if ordered by 2pm))
Nationwide Delivery
Order now for delivery on
Thu 14th May 2026
Quote Ref: @127891
Product ID: DOLLE_1059412
Barcode: 1059432
Related Products: See all related products
Manufacturer: Dolle
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
FLEXABLE, THE LOFT STAIR CAN BE CUT TO SIZE
IT’S THE COMPLETE STAIR KIT.
TOP TIPS
Technical Specifications:
  • Floor-to-floor - 283.5cm
  • Straight flight
  • Width - 67cm
  • Type of wood - Spruce
  • Number of riser - 13
  • Number of treads - 12
  • Tread thickness - 27mm
  • Tread Width - 615mm
  • Tread Depth - 412mm