Lumag ZS700PRON Brick Cutting Machine 700mm 400v Stone Saw
Authorised Reseller
Authorised Distributor
No Stock
Quote Ref: @112874
Product ID: Lumag_ZS700PRON
Manufacturer: Lumag
Warranty: Click here for info
Please see this Lumag warranties page for their warranty terms and conditions.
Click here for Lumag Warranty Information
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
7 people have bought this item!
(Now arrives fully assembled)
Features:
The brick cutting machine ZS-700PRON is a powerful,
three-phase powered all-round saw for daily use on construction sites. The
supplied quality diamond saw blade with a large cutting radius
enables a cutting depth of 290 mm. In reverse cut 500 mm
possible.
– Construction site-friendly and low-maintenance design
– Powerful three-phase motor with 5.5 kW (S1)