Mexco 102mm Wet Core Drill 450mm 1 1/4" Unc Female XCEL Range - A11WC102
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Next Working Day Delivery (if ordered by 3pm))
Guaranteed Stock
Order now for delivery on
Fri 15th May 2026
1 Hour time slot
Quote Ref: @60792
Product ID: A11WC102
Barcode: 5060093869026
Related Products: See all related products
Manufacturer: Mexco
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
14 people have bought this item!
Mexco 102mm Wet Core Drill 450mm 1 1/4" Unc Female XCEL Range
•Roof Top Segment
•Universal Reinforced Concrete Segment
•German Quality Barrels
•Cuts Granite, Flint, River Gravel and Limestone Aggregate Concrete
Diameter: 102mm
Length: 400mm