Nightsearcher NSECOSTAR50-110V-TWIN Head LED Floodlight with Tripod
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Estimated Delivery Time 3-5 Working Days)
Quote Ref: @61253
Product ID: ngtsr_nsecostar_twin
Related Products: See all related products
Manufacturer: Nightsearcher
Warranty: Click here for info
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
Specification
SPEC PER HEAD: - Light Output (lumens): 5000
- Light Source: 50W LED
- Beam Angle (degrees): 120
- Working Voltage: 110V
- Product Size (mm): L376 x W255 x H93
- Boxed Size (mm): L390 x W290 x H145
- Product Weight (kg): 4.75
Supplied complete with
- 2 year manufacturer's warranty
- Tripod
- IEC 309/1+2 plug
Brand: Nightsearcher
Identifier: nsecostar_twin
Thank you! Your review has been submitted for approval.
Item Details
Brand new packaged items only.
Comes with a full manufacturer warranty (not including consumable products).
This item is usually delivered within 5 working day(s).
Website Details
SSL Certified Secure website to ensure secure online ordering.
Please return the item/s if not suitable for a full refund (within 7 working days of receipt).
We guarantee security of all your personal details, we do not pass on any customer information.
Accept all payment methods including all major Credit Cards, Paypal and Amazon Payments.
Ordering
Order online now using our Secure SSL Certified Secure website.
Add this product to your basket and come back at any time to complete the order.
Order by phone on 01737783101.
Warranty Information
ngtsr_nsecostar_twin
Option Price Difference
30W none
50W 75.00