Orit Clamp 10 - 360mm Clever-Grip - Code H-360-350-0000-000
Available (Estimated Delivery Time 5-7 Working Days)
Nationwide Delivery
Order now for delivery by
Fri 22nd May 2026
Quote Ref: @100833
Product ID: H_360_350_0000_000
Barcode: 8718026803223
Related Products: See all related products
Manufacturer: Orit Tools
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
H-360-350 Clamp-Universal
Specifications :
Weight 11,5 kg
Clamping depth 140 mm
Min. range 10 mm
Max. range 360 mm
Max. load 350 kg
Surface Treatment Galvanized
Product dimensions 500 x 230 x 550 mm
Optimal packaging 1 per box
Warranty 7 years, except wear parts
GTIN 8718026803223
Packaging measures L x W x H 550 x 250 x 550 mm