Orit Curb Stone Clamp 800 mm - 1200 mm Wide-Spread - Code KSL-800-1200-0000-00
Available (Estimated Delivery Time 5-7 Working Days)
Nationwide Delivery
Order now for delivery by
Mon 25th May 2026
Quote Ref: @100841
Product ID: KSL_800_1200_0000_00
Barcode: 8718026803452
Related Products: See all related products
Manufacturer: Orit Tools
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
Specifications :
Weight 21 kg
Clamping depth 125 mm
Min. range 800 mm
Max. range 1200 mm
Max. load 200 kg
Surface Treatment Galvanized
Product dimensions 900 x 400 x 300 mm
Optimal packaging 1 Colli
Warranty 7 years, except wear parts
GTIN 8718026803452
Packaging measures L x W x H 900 x 250 x 350 mm