Product ID: KSL-800-1200-0000-00
Barcode: 8718026803452
Related Products: See all related products
Manufacturer: Orit Tools
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
ORIT CURB STONE CLAMP LIFTING TOOL 800 MM – 1200 MM "WIDE-SPREAD" BLOCK PAVING TOOL
  • Fully mechanical operation for use with any wheel loader, excavator or other carriers.
  • Lifting eye for attaching to crane hook
  • Handles for optimal guidance of the clamp
  • Durable surface protection by galvanizing
  • Max. load:              200 kg
  • Min. range:            800 mm
  • Max. range:           1200 mm
  • Clamping depth:   125 mm