Orit Table for Cellularblock Cutter Lightweight - Code 5000-SL-T-1021-000
Available (Estimated Delivery Time 5-7 Working Days)
Nationwide Delivery
Order now for delivery by
Fri 22nd May 2026
Quote Ref: @100814
Product ID: 5000_SL_T_1021_000
Barcode: 8718026802615
Related Products: See all related products
Manufacturer: Orit Tools
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
Table 5000 – SL
Foldable and easy to transport. Useful for ergonomical working.
Specifications :
Weight 7 kg
Height 500 mm
Length 550 mm
Surface Treatment Powdercoated yellow (RAL 1021)
Optimal packaging 1 per box
Warranty 7 years, except wear parts
GTIN 8718026805258
Packaging measures L x W x H 800 x 300 x 520 mm