Orit Wrecking Bar 1000 mm - Code 1000-WBL-2004-000
No Stock
Quote Ref: @100853
Product ID: 1000_WBL_2004_000
Barcode: 8718026802134
Related Products: See all related products
Manufacturer: Orit Tools
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Wrecking Bar 1000 mm
Forged bar, six sides for reinforcement.
Fork and chisel.
Specifications:
Chisel width 31 mm
Diameter 18 mm
Weight 2,3 kg
Length 1000 mm
Surface Treatment Powdercoated orange (RAL 2004)
Product dimensions 1000 x 100 x 18 mm
Optimal packaging 10 per box
Warranty 7 years, except wear parts
GTIN 8718026802134
Packaging measures L x W x H 1050 x 140 x 80 mm