Product ID: E15LEDEM
Manufacturer: Red Arrow Trading
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
19 people have bought this item!
Red Arrow 15W Led Gear Tray Emergency 3500K
The E15LED range are the new LED Trays for our range of DISCUS & POLO Bulkheads.
Model: E15LEDEM
LED: 64pcs of 2835
Material: Aluminium
Guarantee: 5 Years
Life Expectancy: 25,000 Hours
Working Temperature: 5°C - 55°C
Power Factor: 0.9
Beam Angle: 120°
CRI: 83 Ra
Dimensions:  Ã˜: 245 x D: 30mm
Additional Information:
- 96lm/W
- 3.6V Ni-Cd Battery included.