Red Arrow FLAC100BPC 100W LED Black AC Driverless Photocell Floodlight 6000k
This is now a "Discontinued Product"
(Item No Longer Available)
Replacement Product!
This product has been replaced. Click on the button below to access it.
Red Arrow Comet LED Floodlight with Photocell 4000K
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Discontinued! This item has been discontinued.
Quote Ref: @91394
Product ID: FLAC100BPC
Manufacturer: Red Arrow Trading
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
27 people have bought this item!
The LED AC Driverless Floodlights with Photocell are available in 100W to 300W and have a black finish. IP65 Rating. IK07. 80lm/Watt. Driverless technology. 3G 0.75mm 50cm Cable, mounting bracket, Photocell Sensor and Internal white reflector included. HO5RN-F.
• Dimensions - 270mm (L) x 210mm (W) x 31mm (D)