Red Arrow FLAC50BPIR 50W LED Black AC Driverless PIR Floodlight 6000k
This is now a "Discontinued Product"
(Item No Longer Available - No Direct Replacement)
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Discontinued! This item has been discontinued.
Quote Ref: @91399
Product ID: FLAC50BPIR
Manufacturer: Red Arrow Trading
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
9 people have bought this item!
The LED AC Driverless Floodlights with PIR are available in 10W to 50W and have a black finish. IP65 Rating. IK07. 80lm/Watt. Driverless technology. 3G 0.75mm 50cm Cable, mounting bracket, PIR Sensor and Internal white reflector included. HO5RN-F.
  • Dimensions - 206mm (L) x 216mm (W) x 54mm (D).