Sealey CP108VDDBO SV10.8 Series 10mm Cordless Combi Drill 10.8V - Body Only
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Estimated Delivery Time 2 Working Days)
Guaranteed Stock
Order now for delivery on
Fri 15th May 2026
1 Hour time slot
Quote Ref: @97646
Product ID: sealey_CP108VDDBO
Barcode: 5054630012990
Related Products: See all related products
Manufacturer: Sealey
Warranty: Click here for info
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Compact, lightweight cordless drill/driver with hammer function. Comfortable housing with soft grip to reduce vibration. Two variable speeds for controlled operation. All metal gear construction for ultimate durability and performance. Integrated LED battery level indicator and LED worklight. Requires compatible 10.8V 2Ah or 4Ah battery and mains charger, sold separately.
  • Compact, lightweight cordless drill/driver with hammer function - body only.
  • Two variable speeds for controlled operation.
  • Maximum Torque: 28Nm with 21 torque settings.
  • No-Load Speed: 0-400/0-1300rpm.
  • Comfortable housing with soft grip to reduce vibration.
  • Integrated LED battery level indicator.
  • Integrated LED worklight.
  • Requires compatible 10.8V 2Ah or 4Ah battery and mains charger, sold separately.
  • Model No. CP108VDDBO
Technical Specifications
  • Model No CP108VDDBO
  • Battery: 10.8V 2Ah - 4Ah Lithium-ion (not included)
  • Brand: Sealey
  • Chuck Size: Ø10mm