Sealey CP108VMG SV10.8 Series Cordless Multipurpose Mini Grinder Kit 10.8V 2Ah
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Estimated Delivery Time 2 Working Days)
Guaranteed Stock
Order now for delivery on
Mon 18th May 2026
1 Hour time slot
Quote Ref: @100382
Product ID: sealey_CP108VMG
Barcode: 5054630060724
  • Package includes:
  • Model No. - Description
  • CP108VMGBO - SV10.8 Series Cordless Multipurpose Mini Grinder & 50pc Accessory Kit 10.8V - Body Only
  • CP108VBP - SV10.8 Series Power Tool Battery 10.8V 2Ah
  • CP108VMC - SV10.8 Series Fast Charge Battery Charger 10.8V
  • Model No. CP108VMG
Technical Specifications
  • Model No CP108VMG
  • Brand: Sealey
  • Collets: 1mm (x1), 1.7mm (x1), 2mm (x1), 2.4mm (x1), 3.2mm (x1)
  • Free Speed: 5000-25000rpm
  • Mounted Points: 5
  • Supply: 10.8V 2Ah or 10.8V 4Ah
Weight: 1.5kg
Warranty: 1 year
Case Quantity: 0
Barcode: 5054630060724
Model Number: CP108VMG
Parts Diagram(s) for the Sealey CP108VMG SV10.8 Series Cordless Multipurpose Mini Grinder Kit 10.8V 2Ah
Material Safety Data Sheet for the Sealey CP108VMG SV10.8 Series Cordless Multipurpose Mini Grinder Kit 10.8V 2Ah