Product ID: JCB-18PCD-160
Barcode: 5059608460452
Related Products: See all related products
Manufacturer: JCB Tools
Web Price: POA
0.00 2026-06-12A high-performance, heavy-duty power tool delivering a class-leading 160Nm of torque - perfect for the most demanding screwdriving, drilling, and impact drilling tasks. Featuring a durable 13mm (½’’) ROHM metal chuck and 25+3 variable torque settings for precision control, this combi drill is built for trade professionals.
Sold as Body Only – compatible with the full JCB 18V battery system.
With a 3-year warranty on tools, and 2-year warranty on batteries (subject to terms), you can be confident your JCB Pro Tools will last for jobs to come. Coupled with our dedicated support, the JCB Professional 18V Combi Drill 160Nm offers reliability and peace of mind. Order your JCB 18V Brushless Combi Drill today!