Mexco 300mm Concrete X10 Grade (8mm Segment Height) - GPX10830020
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Next Working Day Delivery (if ordered by 3pm))
Guaranteed Stock
Order now for delivery on
Thu 14th May 2026
1 Hour time slot
Quote Ref: @76361
Product ID: GPX10830020
Barcode: 5060090000000
Related Products: See all related products
Manufacturer: Mexco
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
6 people have bought this item!
Diameter: 300mm (12 inch)
Bore Size: 20mm
Segment Height: 8mm
Segment Width: 3.2mm