Red Arrow FLAC300B 300W LED Black AC Driverless Floodlight 6000k
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Next Working Day Delivery (if ordered by 3pm))
Nationwide Delivery
Order now for delivery on
Thu 14th May 2026
Quote Ref: @91393
Product ID: FLAC300B
Related Products: See all related products
Manufacturer: Red Arrow Trading
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
10 people have bought this item!
The new LED AC Driverless Floodlights include an aluminium LED tray and have a black finish. IP65 Rating. IK07. 80Lms/Watt. Driverless Technology. 3G 0.75mm 50cm Cable, Mounting Bracket and Internal White Reflector included. HO5RN-F.
  • Dimensions - 445mm (L) x 335mm (W) x 45mm (D).