Sealey CP108VMC SV10.8 Series Fast Charge Battery Charger 10.8V
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Estimated Delivery Time 2 Working Days)
Guaranteed Stock
Order now for delivery on
Mon 18th May 2026
1 Hour time slot
Quote Ref: @96428
Product ID: sealey_CP108VMC
Barcode: 5054630007538
  • Mains charger for Model No's CP108VBP and CP108VBP4 10.8V Lithium-ion Battery Packs.
  • Suitable for use with the SV10.8 Series.
  • Model No. CP108VMC
Technical Specifications
  • Model No CP108VMC
  • Brand: Sealey
  • Nett Weight: 0.28kg
  • Output: 10.8V DC 2.4A
  • Supply: 230V ~ 50Hz/2.4A
Weight: 0.346kg
Warranty: 1 year
Case Quantity: 1
Barcode: 5054630007538
Model Number: CP108VMC
Instructions for the Sealey CP108VMC SV10.8 Series Fast Charge Battery Charger 10.8V