Sealey WRS3014/250 Worksafe® Reciprocating Saw Blade for Metal 250mm 18tpi - Pack of 5
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Estimated Delivery Time 2 Working Days)
Guaranteed Stock
Order now for delivery on
Mon 18th May 2026
1 Hour time slot
Quote Ref: @89699
Product ID: sealey_WRS3014250
Barcode: 5055257205352
Related Products: See all related products
Manufacturer: Sealey
Warranty: Click here for info
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Universal saw blade for iron, steel and pipes thicker than 1.2mm. 230mm cutting length. Compatible with most popular brands of reciprocating saws.
  • Universal saw blade for iron, steel and pipes thicker than 1.2mm.
  • 230mm cutting length.