Fein FMT 250 QSL MultiTalent QuickStart Starlock 250W 110V - Code FEIMT250QSL
No Stock
Quote Ref: @101592
Product ID: FEIMT250QSL
Barcode: 4014586884943
Related Products: See all related products
Manufacturer: Fein
Warranty: Click here for info
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
15 people have bought this item!
Standard Accessories:
1 x Sanding Pad.
9 x Sanding Sheets, 3 of each Grit: 60, 80 & 180.
1 x Universal E-Cut Saw Blade (44mm).
1 x Plastic Carrying Case.
Specification
Input Power: 250 Watt.
No Load Speed: 11,000-20,000/min.
Sanding Pad Width: 80mm.
Cable Length: 5m With Plug.
Weight: 1.4kg.
The Fein FMT 250 QSL MultiTalent QuickStart Starlock 250 Watt 110 Volt Version.
Technical Specifications
Voltage 110V Input Power 250W