Mexco 200mm Ceramic X90 Range 25mm Bore - CMX9020025
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Estimated Delivery Time 5-7 Working Days)
Nationwide Delivery
Order now for delivery by
Mon 25th May 2026
Quote Ref: @60585
Product ID: CMX9020025
Barcode: 5060093866933
8 people have bought this item!
Mexco 200mm Ceramic X90 Range 25mm Bore
Diameter: 200mm
Bore Size: 25mm
Segment Height: 8mm
Segment Width: 2mm
Segment Type: Continuous
Segment Attachment: Sintered
Usage: Wet & Dry. Wet cut advised on diameters above 125mm