Red Arrow Comet LED Floodlight 150W 6500K - CMT150-65
Order now for delivery on
Thu 14th May 2026
Quote Ref: @138965
Product ID: CMT15065
Technical Data
  • Product Code: CMT150-65
  • Wattage: 150W
  • Lumen Output: 15000lm
  • Power Factor: >0.9
  • Working Temperature: -30°C to 45°C
  • Material (Diffuser/Cover): Glass
  • Dimensions (mm): L: 348 x W: 311 x D: 40 mm
  • Net Weight (KG): 2.12 kg
  • Box Dimensions (mm): L: 358 x W: 50 x D: 266 mm
  • Box Gross Weight (KG): 2.3 kg
  • Units/Outer Carton: 4
  • Outer Carton Barcode: 15055807629833
  • Outer Carton Dimensions (mm): L: 378 x W: 220 x D: 285 mm