Red Arrow Comet LED Floodlight 200W 6500K - CMT200-65
Order now for delivery on
Thu 14th May 2026
Quote Ref: @138966
Product ID: CMT20065
Technical Data
  • Product Code: CMT200-65
  • Wattage: 200W
  • Lumen Output: 20000lm
  • Power Factor: >0.9
  • Working Temperature: -30°C to 45°C
  • Material (Diffuser/Cover): Glass
  • Dimensions (mm): L: 414 x W: 374 x D: 41 mm
  • Net Weight (KG): 3.09 kg
  • Box Dimensions (mm): L: 424 x W: 50 x D: 320 mm
  • Box Gross Weight (KG): 3.3 kg
  • Units/Outer Carton: 4
  • Outer Carton Barcode: 15055807629840
  • Outer Carton Dimensions (mm): L: 440 x W: 220 x D: 340 mm