Mexco 350mm Looping Diamond Blade 12mm Width Concrete XCEL Range - CLXCEL3501225
Authorised Reseller
Authorised Distributor
Available (Next Working Day Delivery (if ordered by 3pm))
Guaranteed Stock
Order now for delivery on
Mon 18th May 2026
1 Hour time slot
Quote Ref: @60679
Product ID: CLXCEL3501225
Barcode: 5060093868654
Related Products: See all related products
Manufacturer: Mexco
Error! Sorry there has been a problem adding your items to the cart.
Available at checkout!
77 people have bought this item!
Mexco 350mm Looping Diamond Blade 12mm Width Concrete XCEL Range
Diameter: 350mm (14 inch)
Bore Size: 25.4mm
Segment Height: 7mm/10mm
Segment Width: 12mm